Konference ARaP : 2023201920182017201620152014201320122011
20. - 21. 11. 2012, Konferenční sál Fakulty strojní ČVUT v Praze, Technická 4
VIII. ročník technické konference Automatizace, Regulace a Procesy

Jste na stránkách neaktuálního ročníku konference. Přejít na aktuální ročník
Automatizace, Regulace a Procesy 2012

Osmý ročník konference ARaP 2012 se koná 20. a 21. listopadu 2012 v konferenčním sále Fakulty strojní ČVUT v Praze, tentokrát na téma:

PRŮMYSLOVÁ AUTOMATIZACE A BEZDRÁTOVÁ KOMUNIKACE V AUTOMATIZACI

V rámci tohoto tématu je konference rozdělena na okruhy:

  • teoretické prostředky automatizace z pohledu bezdrátových technologií a vliv rozvoje bezdrátové komunikace v jejich modifikaci,
  • praktické aplikace moderních způsobů přenosu dat v automatizaci a to nejen použitím bezdrátových technologií, ale i klasických přenosových technologií.
  • teoretické nástroje (bezdrátového) přenosu dat – protokoly, normy a jejich kompatibilita, použitelnost bezdrátové komunikace v automatizaci (od telemetrie po zpětnou vazbu)
  • a jiné progresivní principy v průmyslové automatizaci.

Úvodní slovo ke konferenci ARaP 2012

Cílem předcházejících sedmi ročníků konference Automatizace, regulace a procesy – ARaP bylo prezentovat především aplikační a pouze v malé míře teoretické příspěvky z oblasti vývoje, projekce, dodávek a nasazení automatizace ve výrobních procesech, dopravě a energetice. Konference tak byla zajímavá hlavně pro zástupce průmyslu a stala se jedním z mála míst, kde byla možná výměna zkušeností mezi odborníky z praxe.

Pro letošní ročník konference navrhl přípravný výbor dát prostor teorii ve větší míře a umožnit tak dialog mezi teoreticky zaměřenými účastníky z akademické obce a prakticky zaměřenými účastníky z průmyslu. V této souvislosti jsme oslovili prof. Visioliho z Brescie (Itálie) a prof. Dormida z Madridu (Španělsko), aby svými vyzvanými přednáškami uvedli letošní téma konference a předali účastníkům konference své odborné poznatky – mimo jiné i závěry vyplývající z konference PID 2012. Součástí nové koncepce je také zavedení angličtiny jako dalšího jednacího jazyka ke stávající češtině a slovenštině. Pro vybrané anglické verze příspěvků se tak otevírá možnost jejich publikace v časopisech MM Science a Acta Polytechnica (indexován ve Scopusu).

Letošní ročník konference je také příležitostí pro firmy, které mohou využít konference ke své odborné prezentaci a také přizvat na konferenci odborníky a zájemce z řad svých zákazníků, a nabídnout jim možnost účasti na odborné konferenci za dohodnutých zvýhodněných podmínek. I letos bude samozřejmě vítána účast zájemců z řad firem a akademické obce s aplikačně orientovanými příspěvky prezentovanými v anglickém, českém nebo slovenském jazyce.

Nyní máte možnost využít registrace na těchto stránkách tak, abyste měli k dispozici nejaktuálnější informace o konferenci. Přihlášky účastníků budou otevřeny 1. 10. 2012.